У Шотландії в четвер, 18 вересня, проходить референдум про незалежність країни. В голосуванні можуть взяти участь більше чотирьох мільйонів осіб, повідомляє Deutsche Welle. Напередодні прихильник відокремлення від Великобританії нинішній прем'єр-міністр Шотландії Алекс Селмонд в останній раз закликав громадян використовувати "єдиний в житті шанс".

У той же час президент США Барак Обама висловився за збереження цілісності Великобританії. "Сполучене королівство - особливий партнер США, надійний союзник в нинішньому нестабільному світі. Сподіваюся, Великобританія залишиться сильною, впевненою і єдиною", - підкреслив Обама. 

Згідно з останніми опитуваннями громадської думки, оприлюдненими в ніч на четвер, число противників незалежності перевищує число прихильників на 2-6 процентних пунктів. Це дуже невелика перевага для будь-яких прогнозів. Як очікується, в голосуванні візьме участь рекордна кількість виборців. У разі позитивної відповіді більшої частини громадян 24 березня 2016 Шотландія буде оголошена незалежною країною.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх