Президент Німеччини Йоахім Гаук (Joachim Gauck) звинуватив російське керівництво в порушенні міжнародного права і прав людини. За його словами, все це робить неможливим державний візит до Росії.

Разом з тим в інтерв'ю дюсельдорфській газеті Rheinische Post, опублікованому в п'ятницю, 19 вересня, Гаук винить Москву в тому, що вона, прикриваючись уявною загрозою з боку заходу, обмежує права інших народів на самовизначення. 

Глава німецької держави підкреслив, що критикує не Росію, як країну, а її владу. "Коли я дивлюся на Росію, я бачу не тільки уряд, але і керованих. Їх доля і є підставою для моєї критики Кремля", - вказав Йоахим Гаук. 

Критика позиції захисників Росії 

Президент ФРН виступив різко проти тих, хто з розумінням ставиться до позиції Росії в українському конфлікті, стверджуючи, що не слід домагатися від Москви згоди на орієнтацію України на захід. "Пріоритетне право націй на самовизначення, - підкреслив Гаук. - Я не можу допустити, що ми з підлесливістю будемо більше рахуватися з чутливістю Росії, ніж з правом на самовизначення українського населення". 

Федеральний президент Німеччини з похвалою відгукнувся про "надзвичайно відповідальні" дії уряду в Берліні у зв'язку з українською кризою і підтримав розширення НАТО на схід. "У наших сусідів є право вступити в НАТО," - заявив Йоахим Гаук, підкресливши, що для бажаючих вступити в організацію найважливішу роль відіграє те, що це не тільки політичний, а й оборонний альянс. Разом з тим, федеральний президент зазначив, що не очікує того, що криза України створить військову загрозу в Центральній Європі.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх