У світлі російсько-українського газового конфлікту Іран пропонує Європі "надійне джерело газу". Про це в середу, 24 вересня, президент Ісламської Республіки Хасан Роухані заявив своєму австрійському колезі Хайнцу Фішеру в кулуарах Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку.

Уряд в Тегерані готовий експортувати свої багаті запаси газу через Австрію до Європи, наводить слова іранського лідера Deutsche Welle

В Євросоюзі всерйоз розглядають питання про постачання газу з Ірану. "Іран входить в число наших головних пріоритетів, що допоможе знизити залежність від російських поставок газу. Іранський газ може легко надходити до Європи, і намітилося явне політичне зближення між Тегераном і заходом". 

Заміна російському газу

Іран має другі за обсягом запаси природного газу у світі (після Росії). Однак для того, щоб він міг постачати блакитне паливо до Європи необхідно вирішити два завдання - політичне та технічне. По-перше, санкції з Ісламської республіки ще не зняті і, як вважають дипломати, остаточне вирішення питання про ядерну програму Ірану навряд чи можливо до крайнього терміну 24 листопада. По-друге, не існує достатньо розвиненої газопровідної інфраструктури. Європа могла б купувати іранський газ через Туреччину. Однак пропускна здатність вже існуючого газопроводу Тебріз-Анкара не дозволяє прокачувати великі обсяги палива. 

Проте, за оцінками експертів, в разі зняття санкцій найближчим часом і інвестування достатніх коштів у створення сучасного газопроводу, Іран міг би до початку 2020-х років відправляти до Європи 10-20 мільярдів кубометрів газу на рік.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх