У Боснії і Герцеговині в неділю, 12 жовтня, проходять парламентські і президентські вибори. Майже 3,3 мільйона громадян вибирають не тільки 42 депутатів федерального парламенту, а й членів місцевих парламентів Республіки Сербської і мусульмано-хорватської федерації.

Крім того, обираються члени президії Боснії і Герцеговини, в який входять по одному представнику від сербів, хорватів і мусульман. 

В Боснії і Герцеговині, що сильно постраждала і розкололась в результаті війни 1992 - 1995 років, багато виборців відчувають почуття апатії, тому активність на виборах очікується невисокою. Уряд в Сараєво прагне почати переговори про вступ до Євросоюзу, проте поки не домігся успіхів у сфері проведення політичних і економічних реформ, необхідних для приєднання до цієї організації. Економіка в Боснії зруйнована, безробіття становить 44 відсотки. 

Напередодні виборів Євросоюз закликав боснійців проголосувати за "необхідне примирення сердець в суспільстві". ЄС і США також побічно призвали виборців відмовити в довірі тим , хто зараз при владі, некомпетентним і корумпованим політикам. Проте очікується, що більшість мусульман, православних сербів і католицьких хорватів будуть знову голосувати за партії їх національних лідерів.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх