Європейська Комісія (ЄК) виділяє 3,9 мільйона євро для надання термінової гуманітарної допомоги тисячам сирійських біженців у Туреччині. Протягом останніх тижнів жителі курдського міста Кобана на сирійсько-турецькому кордоні масово бігли до сусідньої країни із зони бойових дій, що розгорнулися в місті і його околицях. 

"Запеклі бої в Кобані змусили понад 180 тисяч сирійців покинути свої будинки, - йдеться в заяві єврокомісара з гуманітарної допомоги Крісталіни Георгієвої, опублікованому в неділю, 12 жовтня, на офіційному сайті ЄК. - Це лише посилює надзвичайно тяжку гуманітарну кризу нашого часу. Виділені кошти ми направляємо гуманітарним організаціям на місцях, щоб допомогти їм впоратися із напливом переселенців". 

Максимальний приплив біженців до Туреччини за три роки сирійського кризи 

На ці гроші гуманітарні організації зможуть забезпечити біженців питною водою, харчуванням, медикаментами та житлом в санітарних умовах, уточнюється в тексті документа. Дані кошти Єврокомісії є частиною 150-мільйонного бюджету спільної допомоги Сирії в 2014 році. 

Сирійське місто Кобана поблизу кордону з Туреччиною є стратегічною метою джихадистської організації "Ісламська держава". Битви між її бойовиками і курдськими ополченцями не припиняються вже три тижні. Число сирійців, які втекли до Туреччини, стало рекордним з початку сирійської кризи, відзначає Єврокомісія.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх