Уряд Німеччини має намір по можливості швидше відшукати відсутні 615000000 євро для завершення будівництва саркофага над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Як заявила в четвер, 16 жовтня, міністр охорони навколишнього середовища ФРН Барбара Хендрікс (Barbara Hendrix), огорожа останків аварійного реактора в Чорнобилі від решти світу є справою честі країн "великої сімки" (G7). Свою заяву Хендрікс зробила у зв'язку з майбутньою в Бонні зустріччю робочої групи G7 з питань ядерної енергії, повідомляє Deutsche Welle

Представники "великої сімки" домовилися про дії, що виключають необхідність витрачати в майбутньому додаткові кошти на саркофаг у Чорнобилі. Тепер рішення про розподіл відсутнього фінансування держави повинні винести на політичний рівень. При цьому німецьке міністерство навколишнього середовища вже оголосило, що Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) візьме активну участь в залучення необхідної суми для реалізації проекту. 

У 1997 році країни G7 домовилися створити фонд для фінансування будівництва саркофага для аварійного енергоблоку Чорнобильської АЕС. Оскільки колишня захисна конструкція з бетону поступово руйнується, для довговічного захисту від високорадіоактивного випромінювання було вирішено побудувати гігантську металоконструкцію, яка поки ще готова лише наполовину. Її висота сягає 108 метрів, довжина - 162 метра, а ширина - 257 метрів. Усі раніше надані на будівництво саркофага кошти будуть витрачені до кінця 2014 року.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх