Китай став третьою країною в світі після СРСР і США, що запустила космічний апарат до Місяця, а потім повернула його на Землю. Безпілотний апарат за вісім днів облетів природний супутник Землі, подолавши відстань в 840 тисяч кілометрів, і здійснив посадку на території автономного району Внутрішня Монголія на півночі КНР.

Про це повідомляють європейські та російські агентства з посиланням на інформацію китайського агентства Сіньхуа в суботу, 1 листопада. При вході в земну атмосферу безіменний апарат розвинув швидкість понад 11 кілометрів на секунду. 

За даними Центру управління польотами в Пекіні, в ході космічної місії вдалося провести "неймовірні знімки" Землі і Місяця. 

Запуск космічного апарату став підготовкою до третього, заключного етапу китайської програми з вивчення Місяця. Ця місія покладається на модулі "Чан'є-5" і "Чан'є-6", основним завданням яких буде доставка на Землю зразків місячних порід. Зокрема, супутник "Чан'є-5" планують запустити в 2017 році для висадки на Місяць, збору місячного грунту і повернення на Землю.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх