Офіційний представник Ради національної безпеки (РНБ) при Білому домі Бернадет Міхан піддала критиці плани сепаратистів провести в неділю, 2 листопада, вибори на сході України.

У своїй заяві в п'ятницю, 31 жовтня, вона підкреслила, що подібні дії "стануть порушенням Конституції та законів України, а також мінської угоди про припинення вогню від 5 вересня". 

За словами представника РНБ, "США не визнають результати" голосування, в разі його проведення на території самопроголошених Донецької і Луганської "народних республік". Міхан також попередила Москву проти "будь-якого використання нелегітимних виборів, як привід для нарощування числа військовослужбовців і військової техніки на Україні, особливо в світлі останніх даних про те, що російські військові перекидають війська назад до кордону з контрольованими сепаратистами зонами на сході України". 

Сепаратисти в самопроголошених Донецькій і Луганській "народних республіках" планують провести 2 листопада вибори глав ДНР і ЛНР, а також "парламентів" обох республік. Росія має намір визнати результати голосування. 

США привітали угоду по газу між Москвою і Києвом 

Між тим, на тлі гострої критики планів проведення сепаратистами виборів на сході України в Вашингтоні прозвучали позитивні оцінки на адресу підписаної 30 жовтня  угоди між Україною, ЄС і Росією про постачання газу до 2015 року. 

Офіційний представник Держдепартаменту США Джен Псакі назвала в п'ятницю, 31 жовтня, досягнутий компроміс між Москвою і Києвом "позитивним етапом". Ці домовленості можуть вже в найближчі місяці забезпечити безперебійний транзит російського газу до Європи, відзначає Deutsche Welle. 

Росія і Україна за посередництва ЄС підписали угоду про тимчасову ціну на газ пізно ввечері 30 жовтня в Брюселі. Договір діє з листопада поточного року до березня 2015 року. РФ погодилася надати Києву знижку на газ в розмірі 100 доларів, однак за умови передоплати і відшкодування частини боргів "Нафтогазу".

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх