Євросоюз не має наміру визнавати вибори в самопроголошених ДНР і ЛНР. Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила увечері в неділю, 2 листопада, що вважає організовані сепаратистами вибори "новою перешкодою на шляху до миру в Україні".

"Голосування незаконне і нелегітимне, і Євросоюз ніколи не визнає його", - йдеться в заяві Могеріні. 

Проведення сепаратистами виборів суперечить текстовому і ідейному змісту Мінського протоколу і перешкоджає зусиллям з пошуку стійкого політичного виходу з української кризи, відзначає глава європейської дипломатії. Євросоюз твердий у своєму рішенні підтримати зусилля з виконання Мінського протоколу і продовжить працювати над розв'язанням кризи на Україну, повідомляє Могеріні. Вона закликає всі сторони шанобливо ставитися до територіальної цілісності, суверенітету, незалежності та єдності України. 

В свою чергу, МЗС Росії заявив, що Москва "поважає волевиявлення жителів південного сходу" України. У заяві, поширеній за підсумками незаконних виборів у Донецькій та Луганській областях, говориться, що тепер "вкрай важливо зробити активні кроки по налагодженню сталого діалогу між центральною українською владою і представниками Донбасу" і що російська влада готова разом з міжнародними партнерами" і далі конструктивно сприяти врегулюванню кризової ситуації в Україні ", передає "Інтерфакс".

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх