Підготовлена фахівцями ООН спеціальна доповідь застерігає про незворотні кліматичні зміни. Ці зміни, говориться в доповіді, можуть мати "серйозні та незворотні наслідки для людей і екосистем". Якщо, скоротити викиди парникових газів, то ще можна запобігти найгіршому.

Саме ця ідея стала мотивом звіту Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (IPCC), який був представлений 2 листопада. 

Необхідні термінові дії

Доповідь IPCC не залишає сумнівів з приводу того, що глобальне потепління дійсно відбувається, і виною тому є дії людини. Вже зараз ми можемо спостерігати небезпечні наслідки і що тенденція підвищення температури на планеті може стати незворотньою. 

З доповіді також випливає, що вже дуже скоро необхідно буде значно скоротити викиди парникових газів для того, щоб не допустити зростання температури більш ніж на два градуси за Цельсієм і, таким чином, запобігти катастрофічним наслідкам для клімату, такі, як екстремальні погодні умови, підвищення рівня світового океану, збільшення періоду спеки, повені та посухи. 

Документ також передбачає, що зміна клімату призведе до зростання числа конфліктів і вогнищ насильства, до погіршення проблеми біженців, а також може негативно позначитися на ситуації з виробництвом продовольства. Також у доповіді вказується ще на одну проблему, а саме окислення океану за рахунок того, що в ньому абсорбується все більше вуглекислого газу. Це становить величезну загрозу екосистемі океану.

Клімат не знає кордонів 

Представники держав залишили до доповіді близько 2000 зауважень. Так, Європейський Союз висловив бажання включити в підсумковий звіт конкретні твердження і висновки, з тим щоб він міг стати справжнім путівником для політиків, відповідальних за прийняття рішень. Як Євросоюз, так і США наполягають на тому, щоб був зроблений більш сильний акцент на тому, що і багаті країни постраждають від майбутніх екстремальних проявів погоди.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх