Москва займається дестабілізацією України і низки інших країн, заявив Ван Ромпей, нагороджений європейською премією в Ахені в присутності прем'єрів України, Грузії та Молдови, повідомляє Deutsche Welle. Голова Європейської ради Герман Ван Ромпей виступив з різкою критикою дій російського керівництва на Україні і в ряді інших держав.

"Дестабілізація, яку здійснює наш спільний сусід Росія, неприйнятна", - заявив бельгійський політик у своїй промові на церемонії вручення йому престижної європейської премії імені Карла Великого, 29 травня, в німецькому Ахені. За його словами, Євросоюз стурбований ситуацією в Україні, а також у Грузії і Молдавії. Дії Москви тим більше прикрі, якщо взяти до уваги той факт, що Росія "повністю належить до європейської цивілізації і європейській культурі", - цитує слова глави Європейської ради AFP. У сучасній Європі не може виникати територіальних претензій, що порушують інтереси сусідніх держав, підкреслив Ван Ромпей. 

Яценюк: Україна буде боротися "всіма засобами і інструментами" 

На церемонії нагородження були присутні прем'єр-міністри України, Грузії і Молдавії - Арсеній Яценюк, Іраклій Гарібашвілі та Юрій Лянке. Глава українського уряду заявив про те, що ні в кого немає права "проводити нові кордони в Європі" і споруджувати "нові стіни". Ці слова Яценюка, в залі Ахенської ратуші, були зустрінуті оплесками, відзначає dpa. Україна боротиметься за мир і свободу "всіма засобами і інструментами", підкреслив він. 

 

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх